Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

Czy trudno jest być sobą?

 

Bardzo trudno jest być sobą. Tak wiele czynników ma na nas wpływ. Wielu jest ludzi, którzy chcą nas zmienić. Tak wiele wydarzeń, których skutki kodują się w naszych głowach, opinii, które poddają w wątpliwość nasze odczucia…

Być sobą to prawdziwe wyzwanie. Tym bardziej, że od tego zależy jakość naszego życia. Tylko będąc sobą możemy znaleźć właściwą drogę do realizacji naszych prawdziwych potrzeb.

„Gdyby istniało jedno podstawowe prawo, odnoszące się do energii miłości, to brzmiałoby ono następująco:  inni widzą i traktują cię dokładnie tak, jak widzisz i traktujesz siebie ty sam.
Nie mówiąc ani słowa, sam nieświadomie pokazujesz innym, jak traktujesz siebie. Ponieważ ty jesteś swoim pierwszym opiekunem, inni spoglądają na ciebie, poszukując wskazówek, dotyczących tego, ile miłości wymagasz. Dajesz im te wskazówki. To, jak ludzie mówią do ciebie, jak cię traktują, co myślą i czego oczekują od ciebie, odbywa się pod twoje dyktando. Czy zdajesz sobie z tego sprawę czy nie, sam tworzysz wzorzec, według którego inni nawiązują z tobą kontakt”  -  Cherie Carter Scott

Dla mnie to jest istota coachingu.

Pomoc drugiemu człowiekowi w odnalezieniu prawdy o sobie.

Trzymanie lustra, w którym będzie mógł się przejrzeć.

Wsparcie w skonfrontowaniu się z prawdą, której być może wcześniej nie chciał dojrzeć.

Zachęta aby uwierzył w to co wydaje się mu niemożliwe.

 

I jeszcze jedno. Z tym co myślimy o sobie, jak się z tym czujemy, łączy się co myślimy o całym świecie, jaką rolę dla siebie w nim znajdujemy.

 

Ten przykład znalazłam kiedyś bodajże w jednym  pierwszych przeczytanych przeze mnie podręczników coachingu autorstwa Atkinson i Chois.

Oto kiedyś młody dziennikarz odwiedził Alberta Einsteina i spytał go: „Jakie jest najważniejsze pytanie jakie może postawić naukowiec”. Einstein zamyślił się długo bujając się na swoim ulubionym fotelu i paląc fajkę. 

Dziennikarz domyślał się, że Einstein buduje w myślach jakieś skomplikowane wzory matematyczne ale ten odparł : „Najważniejsze pytanie jakie każdy z nas może postawić, jest to, czy wszechświat jest przyjaznym miejscem?

„ Co ma Pan na myśli” spytał zadziwiony dziennikarz, jak to może być najważniejsze pytanie? Einstein odpowiedział z powagą – „ Tak, ponieważ odpowiedź na nie wpływa na to co zrobimy ze swoim życiem. Jeśli wszechświat jest przyjaznym miejscem, spędzimy czas na budowaniu mostów. Jeśli nie, na budowaniu murów. Decyzja należy do nas”

 

A więc jeszcze jednym zadaniem coacha jest pomoc przy budowaniu mostów.

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności