Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

ZODIAK DLA BOBASA

W podręcznikach na temat pielęgnacji niemowląt niewiele znajdziemy porad dotyczących indywidualnych potrzeb dzieci, a przecież odmienność charakterów i temperamentów, tak naturalna wśród dorosłych, zaczyna się już w pieluchach. Wśród maluchów są przyszli sportowcy, intelektualiści, artyści. Na początek jednak najważniejsze jest to, co daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i zapewnia harmonijny rozwój. Wiele mówi na ten temat znak zodiaku.
 
 
Małego BARANKA - od samego początku rozpiera energia, ciekawość i pragnienie samodzielności. Najbliższe otoczenie: najpierw pokój, potem dom, ogród i tak dalej to wyzwanie dla jego zdobywczej natury. Choć poznawanie "okolicy" nierzadko kończy się nabiciem guza...nie należy go ograniczać, bo stanie się nieznośny. Jego energia potrzebuje ujścia. Nie licz na to, że bawić się będzie grzecznie w kojcu! Pomyśl raczej o zabawach ruchowych. Koniecznie należy go czymś zająć, pamiętając przy tym, że jest to dziecko bardzo ciekawe i odważne. Gdy zacznie poznawać rówieśników, okaże się w dodatku, że ma silnie rozwinięty zmysł przywódczy! Zobacz też horoskop 2010 dla małego baranka

Jeśli jesteś mamą małego BYCZKA przygotuj się na to, że Twoje dziecko we wczesnym okresie może wydawać się nieco bardziej powolne od rówieśników. To dlatego, że stara się ono racjonalnie i jak najdokładniej poznać swoje otoczenie, by zyskać poczucie bezpieczeństwa. Potrafi bawić się samodzielnie. Nie lubi natomiast ryzyka, nie należy więc wymagać od niego zapału do sportów, w których łatwo nabić sobie guza. Namawianie go do tego mija się z celem, ponieważ w obronie swoich interesów mały Byk wykazuje niebywały upór. Również w innych kwestiach, w których Wasze poglądy będą się różnić jedyną metodą jest łagodność i uczenie go rozsądnego kompromisu.
  
Maluch spod znaku BLIŹNIĄT już od wczesnego dzieciństwa zdradza towarzyskie usposobienie. Jeśli pozostaje przez chwilę sam, towarzystwa powinny mu dotrzymywać zwierzęta, misie, grzechotki. Potrzebuje bowiem wielu bodźców. To mały wiercipięta. Cisza i spokój nie męczy go tylko wtedy, kiedy śpi. Zwykle szybko uczy się mówić i odtąd...buzia mu się nie zamyka. Zdradza upodobanie do zabaw logicznych, zagadek, łamigłówek. Jego słabszą stroną bywa niecierpliwość. Często porzuca jedno zajęcie dla następnego, nie lubi sprzątać po zabawie. Kary nie na wiele się zdadzą. By nauczyć go konsekwencji należy chwalić go gdy dokończy to co rozpoczął.
 
Dziecko spod znaku RAKA to szalenie emocjonalna istotka. Łatwo tu o niezamierzony błąd wychowawczy, bowiem łatwo go zranić. Jeśli w rodzinnym domu jest wystarczająco wiele ciepła, Raczek wyrastać będzie na wrażliwego człowieka mającego poczucie bezpieczeństwa. Jeśli zetknie się z nadmierną surowością zamknie się w sobie i stanie nadwrażliwcem. Stała obecność znajomych osób i przedmiotów to podstawa jego dobrego samopoczucia. Nie powinnaś przenigdy wyrzucać mu starych zabawek. Stary sfatygowany miś, to najpewniej najbliższy przyjaciel!!! Warto rozwijać w Raku odwagę i samodzielność, by nie trzymał się nazbyt długo matczynej spódnicy.
 
Mały LEW już od wczesnego dzieciństwa najlepiej czuje się na samym środku sceny. Na początku jest nią dom, nic dziwnego, że stara się zwrócić na siebie uwagę rodziców. Jest brzdącem pełnym pomysłów, chciałby obdarować innych tym co ma najlepszego - serdecznością, miłością i swoimi popisami. W zamian oczekuje pochwał i czułości. Nie szczędź mu ich, nie próbuj natomiast żartować z jego porażek, szczególnie publicznie. Zranisz tym jego dumę. Bardzo ważne jest aby w dzieciństwie pozwolić mu na bycie twórczym. To właśnie owa pomysłowość i kreatywność pozwala mu być potem numerem pierwszym w przedszkolu, szkole i dorosłym życiu.
 
Mała PANNA  już od dziecka zdradza spore zdolności adaptacyjne. Szybko się uczy i zgrywa z rytmem rodziny. Jeśli jest zdrowa, najedzona i czuje się kochana, nie należy do dzieci nadmiernie absorbujących. Rozwija się "planowo", jest grzeczna, posłuszna i...czysta. Nie lubi natomiast bałaganu ani częstych zmian. Burzą jej poczucie bezpieczeństwa. Wcześnie chce uczestniczyć w życiu domowym, usiłuje naśladować czynności wykonywane przez dorosłych. Chętnie majsterkuje, bawi się "w dom". Choć jej pracowitość zwykle cieszy dorosłych, warto zachęcać ją do zabaw rozwijających fantazję i wyobraźnię. Zdarza się bowiem, że w późniejszym okresie Panna nie potrafi wypoczywać.
 
Mała WAGA zazwyczaj szybko zdobywa sympatię dorosłych i rówieśników. Szybko uczy się, że rozbrajający uśmiech bywa skuteczniejszy niż tupanie nogami. Od wczesnego dzieciństwa zdradza upodobanie do ładnych ubranek i estetycznego otoczenia. Lubi zabawy i gry w grupie innych dzieci, pod warunkiem, że są one pozbawione agresji. Warto zachęcać małą Wagę do większej samowystarczalności, ma ona bowiem skłonność do uzależniania się od innych. Wskazuj jej więc zabawy i zajęcia, które może wykonywać samodzielnie osiągając przyjemność i satysfakcję. Miewa zdolności artystyczne, może więc warto zapisać ją na lekcję muzyki, rytmiki, rysunku?
 
Mały SKORPION to niestrudzony badacz i eksperymentator. Już od najmłodszych lat podąża tropem tajemnic, najchętniej zagląda zaś tam, gdzie nie powinien. Nie raz kończy się to siniakami i guzami, nie raz też wystawia cierpliwość rodziców na próbę. Wychowywanie Skorpiona wymaga wielkiego wyczucia i cierpliwości bowiem ten mały człowieczek jest jednocześnie pełen energii i... wyjątkowo wrażliwy. Kategorycznym poleceniom potrafi przeciwstawiać się z niezwykłym uporem. Zaczyna się od odmowy pójścia spać, ignorowania zasad panujących w przedszkolu. Rozwijaj w nim zaufanie do najbliższych, zaś swoje prośby przedstawiaj odwołując się do jego emocjonalnej natury.
 
Mały STRZELEC to żywe srebro. Jest zazwyczaj dzieckiem żywym i spontanicznym, rozpiera go entuzjazm, jest ufny w stosunku do ludzi. Kocha zwierzęta i naturę, dobrze więc, gdy rozwija się w przyjaznym sobie otoczeniu. Podręcznikowe zasady wychowawcze nie zdają tu egzaminu. Strzelec domaga się partnerskiego traktowania, trzeba zaś przyznać, że jego prawdomówność i otwartość bardzo to ułatwiają. Warto pamiętać, że zawsze powinien mieć on  jakieś interesujące zajęcie, a nie jest łatwo zająć go czymkolwiek. Nie należy ograniczać jego aktywności i różnorodnych zainteresowań. Z nudów gotów jest narobić w domu trochę szkody, dając upust energii.
 
KOZIOROŻEC jest wrażliwym i ostrożnym dzieckiem. Choć godzinami potrafi się bawić sam i sprawia wrażenie samowystarczalnego, potrzebuje mnóstwo czułości i emocjonalnego wsparcia rodziców. Po wyrośnięciu z pieluch szybko zdradza zamiłowanie do porządku, dokładność, poczucie obowiązku. Jako jeden z nielicznych brzdąców równiutko układa swoje zabawki. Jest natomiast nieufny w stosunku do nowych osób i sytuacji, może czuć się zagrożony w obcym miejscu, przeżywa każdą rozłąkę z rodzicami. Nie należy więc serwować mu zbyt wielu niespodzianek ani zmian, ale jednocześnie warto zachęcać go do większej otwartości i pomóc mu w nawiązywaniu kontaktów z otoczeniem.
 
WODNIK - to mały indywidualista, który od pieluszek żyje we własnym rytmie. Nie raz będziesz zaskoczona widząc jak pokonuje kilka etapów dziecięcej edukacji w zawrotnym tempie, by potem zwolnić i rozkoszować się nabytymi umiejętnościami. Ten maluch często buntuje się przeciw dyscyplinie. To, co wydaje się nieposłuszeństwem jest  jednak wrodzonym poczuciem niezależności. Tak objawia się późniejsza postępowość tego znaku. Nie rozumie takich określeń jak "nie wypada" lub "nie powinno się". Jeśli chcesz by zaczął respektować Twoje zasady wyjaśnij mu je, przemawiając do wyobraźni. Pozwól mu także na kontrolowaną samodzielność, nie męcz rutyną, rodzi bowiem ona jego niechęć, a nawet bunt.

Dziecko spod znaku RYB - to natura wrażliwa, subtelna, pełna fantazji. Jeśli czuje miłość rodzicielską nie sprawia wielu kłopotów wychowawczych jest bowiem łagodna i ustępliwa. Tu jednak kryje się niebezpieczeństwo. Małej Rybce grozi brak pewności siebie i miejsce w "dalszym rzędzie" w grupie rówieśników. Warto łagodnie pobudzać w niej zdrową ambicję i poczucie własnej wartości. Dziecka spod tego znaku nie należy karcić za bujną wyobraźnię, nawet jeśli koloryzuje rzeczywistość. To materiał na artystę i wizjonera. Ryby nie czują się dobrze w systemie nakazów i zakazów. Łatwo można stłamsić ich wspaniałą wyobraźnię, która mogłaby stać się źródłem późniejszych sukcesów.
 

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności