Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

Terapia

 

Gdy stajemy przed jakimś wyzwaniem, prawdziwe poczucie bezpieczeństwa daje nam świadomość, że wiemy jak sobie radzić i umiemy śmiało brać zakręty. A odwaga i wiara w siebie to otwarte drzwi do sukcesu w miłości, w pracy i w każdej dziedzinie.

W swojej pracy łącze dwie specjalności: coaching, który jest alternatywą dla terapii, umożliwia poprawę jakości życia i realizację naszych celów, oraz terapię oddechem.

Jest to wspaniała droga do odkrycia życiowego potencjału oraz uwolnienia się od negatywnych obciążeń z przeszłości. Efektem jest wzmocnienie poczucia własnej wartości, przywrócenie radości życia, odkrycie źródła energii, poczucia szczęścia i spełnienia. W tym stanie nic nie wydaje się trudne.


MOJA METODA:

COACHING ODDECHU

Kiedy się rodzimy nasz oddech jest naturalnie płynny. Gdyby narysować ten oddech, byłaby to lekko wznosząca się i opadająca fala. Taki oddech mają też ludzie dorośli w głębokiej fazie snu.

W sytuacjach stresowych, oddech staje się szybki, urywany. Jest to jeden z naszych mechanizmów obronnych. Jeśli nie chcemy czegoś czuć, nie chcemy się rozpłakać, wybuchnąć złością – wciągamy powietrze i przytrzymujemy. W codziennym życiu wiele jest takich sytuacji. Niechciane emocje  zamieniają się w stłumienia, więc nieustannie kontrolujemy je,  a oddech na stałe charakteryzują mikropauzy między każdym wdechem i wydechem i odwrotnie. Tak rodzi się przewlekły stres. W konsekwencji odczuwamy zmęczenie, sztywność ciała. Dalszą konsekwencją są zaburzenia somatyczne, skłonność do depresji.

Celem coachingu oddechu – jest przywrócenie naturalnego oddechu a w konsekwencji spotkanie się ze sobą na głębokim poziomie. Oddech odblokowuje nasze „zamrożone” emocje które oddzielają nas od nas samych. Dochodzimy do tego stopniowo, w zgodzie ze swoją naturą, powoli uwalniając stłumienia,

Odzyskujemy lekkość i równowagę.

Kolejnym krokiem jest

PRAKTYKA OBECNOŚCI ( wykorzystywana jako element coachingu oddechu )
Nasz stres codzienny to na ogół efekt „bycia” w przeszłości lub wybiegania  w przyszłość. Rozpamiętujemy, żałujemy, porównujemy lub  obawiamy że czegoś nie otrzymamy, nie zrobimy itp.

Wchodząc w kontakt ze sobą i chwilą obecną, jedyną, którą mamy, doświadczamy tego co JEST. Zaczynamy rozumieć, co nas naprawdę buduje, a co jest tylko fikcją. Urealniamy swój stosunek do świata zewnętrznego. Przestajemy pożądać, a  zaczynamy świadomie wybierać. Ta zmiana postrzegania jest pierwszym krokiem do szczęścia. Bo wiele naszej energii, czasu i zaangażowania tracimy na rzeczy, które nie mają prawdziwej wartości.

Jeśli nie mamy umiejętności cieszenia się życiem w chwili obecnej, nie łudźmy się, że kiedyś to się zmieni, że spełnienie przyjdzie gdy będziemy bogatsi, szczuplejsi, ładniejsi… Praktyka obecności uczy, że szczęśliwym można być tylko tu i teraz. Daje nam szansę aby poczuć ten stan.

Metody te okazują się bardzo skuteczną alternatywą dla terapii pomocną w szerokim spektrum zagadnień.


Oto wywiad ze mną, o mojej metodzie, który ukazała się w miesięczniku SENS I ZWIERCIAŁO.PL

http://zwierciadlo.pl/2013/psychologia/rozwoj/coaching-oddechu

 


Uzyskalam certyfikat zaufania użytkowniczek kobiecego poradnika w Wirtualnej Polsce:

w poniższym linku znajdują się moje porady:

http://kobiecyporadnik.pl/title,Joanna-Godecka,uid,7198,profil.html


Zapraszam na profesjonalną sesję!

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności