Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

Co motywuje kobiety a co zniechęca

Kiedy spotykamy kogoś nowego, zwykle po pierwszych spędzonych razem chwilach, mamy częściowo intuicyjny a częściowo przemyślany, obraz kim ta osoba jest. Czego możemy się po niej spodziewać? Czego możemy od niej oczekiwać? Czy jest warta naszego zachodu, czy to tylko materiał na krótką przygodę?
Oto garść Waszych wypowiedzi. Na ich podstawie udało mi się odróżnić co Was mobilizuje a co  zmniejsza atrakcyjność drugiej strony.
Okazuje się też, że inne rzeczy działają na plus w przypadku kobiet a inne w przypadku mężczyzn.
No, w końcu, nie jesteśmy tacy sami…

Tydzień temu pisałam o tym co motywuje a co zniechęca mężczyzn. Teraz pora na zamianę ról.

CZY JESTEŚ WART ZACHODU?

1 – Przeszłość pod kontrolą
DEMOTYWUJĄCE - Na jednej z pierwszych randek źle mówisz o swojej byłej. Nie ważne co. Liczy się fakt, że zrzucasz na nią winę za rozpad waszego związku a sam przedstawiasz się w roli ofiary.
MOTYWUJĄCE – Nie poruszasz tego tematu. Jeśli nawet nowa dziewczyna pyta co się stało, nie rozdrapujesz ran, tylko kwitujesz temat odpowiedzią typu „ różnica charakterów”. Dajesz sygnał, że przeszłość jest zamkniętym rozdziałem.

Oto wypowiedź Ani – Wszystko było super, dopóki nie weszłam na minę, czyli nie zapytałam dlaczego rozstał się z poprzednią dziewczyną. To była puszka Pandory, z której wyleciały jakieś niezliczone pretensje i małostkowości. Od razu pomyślałam, że i o mnie będzie tak mówił, jeśli nam się nie uda. Mężczyzna, który źle mówi o kobiecie, z którą był, traci u mnie na wstępie cały kredyt. To także dowodzi, że patrzy na życie wyłącznie z własnego punktu widzenia. Szukam kogoś, kto ma szacunek nawet dla tych, z którymi nie znajduje wspólnego języka.

2 – Casting czy randka?
DEMOTYWUJĄCE – Zachowujesz się jak juror na castingu programu „ Żona dla milionera”. Dajesz do zrozumienia, że szukasz i szukasz ale jeszcze nie znalazłeś takiej kobiety, która jest Ciebie warta. Całe światła reflektora skupiają się na Tobie.
MOTYWUJĄCE – Traktujesz kobietę, z którą się spotkałeś jak kogoś wyjątkowego. Dajesz jej odczuć, że bez względu na to, co wydarzy się dalej, jesteś otwarty i pełen ciekawości. To ona jest dla Ciebie w centrum uwagi.

Iwona - Spotkałam się z mężczyzną, „po przejściach”, który przez cały wieczór mówił o tym jakiej kobiety szuka, czego oczekuje, czego chce a czego nie. Gadał tak i gadał a ja w pewnym momencie zorientowałam się, że on w ogóle nie interesuje się tym, kim ja jestem. On tylko odczytuje listę swoich oczekiwań. Pomyślałam, ze w ten sposób nikogo nie znajdzie. A już na pewno nie mnie będę to ja.

3 – „Słabość” czy siła?
DEMOTYWUJĄCE – Podkreślasz swój prestiż i autorytet. Szpanujesz. Dajesz innym do zrozumienia, że powinni się z Tobą liczyć. Kobietę automatycznie traktujesz jak „słabszą płeć” - czytaj protekcjonalnie.
MOTYWUJĄCE – Twoje poczucie własnej wartości jest naturalne i nienarzucające się.  Dobrze wiesz, że uprzejmość jest skuteczniejsza bronią niż manifestacja siły. 

Monika – Czasem mam wrażenie, że faceci naczytali się o tym, że kobiety podnieca władza. Spotkałam się kiedyś z takim „miłościwie panującym”. Wiem, że chciał na mnie zrobić wrażenie. To mu się jednak nie udało.  Czułam się zażenowana kiedy zaprosił mnie na obiad po czym zaczął musztrować kelnerów, wybrzydzać i wygłaszać mądrości. W czasie wakacji pracowałam jako kelnerka i czułam się głupio wobec tych ludzi, którzy musieli go słuchać.

4 – Sponsor czy księgowy?
DEMOTYWUJĄCE – Pieniądze są problemem. Płacisz i wymagasz albo dla odmiany pilnujesz aby bilans zawsze wypadał na zero.
MOTYWUJĄCE – Relacja między Wami od początku jest w tej kwestii naturalna. Jeśli masz ochotę zapłacić, robisz to ale też nie traktujesz pieniędzy jak formy manipulacji.

Agata – Szukam kogoś dla siebie więc często chodzę na randki. Dla mnie pieniądze nie stanowią problemu w relacji z drugim człowiekiem. Nie mam ich za dużo ale nie czekam, żeby ktoś postawił mi kawę.  Zniechęcają mnie dwa typy mężczyzn. Ci, którzy sugerują mi, że stać ich i zapłacą za mnie, albo co gorsza startują z jakimiś zobowiązującymi prezentami na początku znajomości. Nie lubię też kiedy ktoś odlicza co do grosika i żąda wydania 14 groszy reszty.

5 – Plany czy improwizacja
DEMOTYWUJĄCE – Nie wykazujesz inicjatywy, nie masz pomysłu na spędzenie wieczoru bądź weekendu. Do ostatniej chwili nie wiadomo czy się spotkacie, a jeśli tak to kiedy i co będziecie robić.
MOTYWUJĄCE – Wykazujesz zainteresowanie tym kiedy się spotkacie i jak zaplanujecie ten czas. Masz pomysły i propozycje.

Ewa – Mój eks po kilku tygodniach spotykania wybierał opcję „ u mnie czy u ciebie?” A czasem nawet umawialiśmy się w ostatniej chwili. Nie było mi z tym dobrze.  Czasem zastanawiałam się  czy w ogóle zależy mu na tych spotkaniach. On nie widział w tym problemu. Dla mnie to był jednak sygnał, że jestem na końcu jego listy priorytetów, że nie chce mu się o mnie pomyśleć i czegoś zaplanować. Teraz spotykam się z mężczyzną, który daje mi do zrozumienia, że wspólne spędzanie czasu jest dla niego tak samo ważne jak dla mnie.

6 – Jedna czy wszystkie
DEMOTYWUJĄCE –  Spotkałeś się ze swoją dziewczyną ale Twój skaner nie przepuści żadnemu atrakcyjnemu egzemplarzowi damskiej urody.
MOTYWUJĄCE – Twoja dziewczyna czuje się przy Tobie najpiękniejsza. Nawet jeśli jej problemem jest nadwaga lub za mały biust, wie, że Twoje oczy dostrzegają w niej piękno.

Kaśka – Moją największą porażką była randka z chłopakiem, który bardzo mi się podobał.  Najwyraźniej był tego świadomy.  Zachowywał się jak amant a w końcu zaczął czarować kelnerkę.  Mimo, że wszystko było niby w żartach, poczułam się fatalnie.  Cały urok prysł. To był kompletny niewypał.  Co najciekawsze chłopak był zdziwiony, że nie chcę się już z nim spotkać. Chyba te popisy sprawiły mu przyjemność a jedynym wyznacznikiem udanej randki okazał się jego własny nastrój.

7 – Blisko czy daleko?
DEMOTYWUJĄCE – Jesteście razem jakiś czas, traktujesz ją jak swoją dziewczynę, ale nie masz ochoty tego zadeklarować.  Przedstawiając ją wymyślasz jakieś dziwne określenia.
MOTYWUJĄCE – Kiedy uznasz, że ona jest ok. nie wypierasz się tego, wręcz przeciwnie, podkreślasz, że to ktoś, kto jest dla Ciebie ważny.

Małgosia – Między nami wszystko było naprawdę fajnie. Spotykaliśmy się od sześciu tygodni i liczyłam na coś więcej.  Któregoś dnia natknęliśmy się przypadkiem na przyjaciół Michała, którzy widząc nas przybiegli z okrzykiem – Aaaa! Nareszcie poznamy Twoją dziewczynę. Niestety mój luby wykonał jakiś dziwny taniec z machaniem rękami, zaczął coś tłumaczyć no i wyszło na to, że ledwo się znamy. Przykrość, a nawet upokorzenie, jakie wtedy poczułam sprawiły, że nasza znajomość skończyła się.

Życzę Wam samych motywujących randek

Joanna Godecka

 

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności