Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

K jak Kłamstwo

KŁAMSTWO – wypowiedź zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem o stanie faktycznym.

Ludzie kłamią, by osiągnąć określoną korzyść – materialną, społeczną lub polityczną i aby osiągnąć zamierzony cel np. sprzedawca towaru czasem posługuje się kłamstwem, zatajając przed nami jego wady. Kłamie się także by podnieść swoją wartość w oczach innych lub aby uchronić kogoś od cierpienia, zazdrości, strachu.

Są i tacy, którzy kłamią dla przyjemności lub z przewrotności - oto Salvador Dali „Tylko idioci mówią prawdę. Ja jestem inteligentny, więc nie mówię prawdy…

Jednak zasadniczym motywem jest interes osoby, która dopuszcza się kłamstwa.

Dlatego warto wiedzieć jak przyłapać kłamcę na gorącym uczynku.

Gdy kłamiemy nasz organizm ma za zadanie zataić prawdę, ale odczuwa z tego powodu dyskomfort, dlatego wsłuchajmy się w mowę ciała.

Kłamiącego zdradzić może przyspieszony puls, chęć podrapania się ponieważ podczas tego procesu w ciele powstaje specyficzny rodzaj napięcia. Inną charakterystyczną oznaką jest zaczerwieniona twarz. Często osoba kłamiąca ucieka wzrokiem w prawą stronę, gdy zaś mówi prawdę – w lewą. Wprawdzie wytrawny kłamca potrafi kłamać prosto w oczy, ale początkujący i niedoświadczony będzie miał rozbiegany wzrok oraz zwężone źrenice. To może się przydać domowym detektywom.

Oczywiście mijanie się z prawdą to praktyka obecna także życiu społecznym i politycznym według brytyjskiego polityka Benijamina Disraeli - Są trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, przeklęte kłamstwa i statystyki.

Bardzo prostą definicję podaje Stanisław Jerzy Lec  - Kłamstwo nie różni się niczym od prawdy, prócz tego, że nią nie jest.

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności