Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

K jak Kochliwość

Komedie romantyczne przekonują, że d pierwszego wejrzenia zakochują się zwykle kobiety. Najczęściej roztrzepane blondynki. Nic podobnego, to mężczyzna zakochuje się pierwszy!

Jak Bardzo Jesteś Kochliwa??

Miękną Ci kolana na widok przystojniaka a może facet musi się bardzo postarać? Wypełnij ten test a zobaczysz, jak szybko uczucia biorą nad Tobą górę.

 Wykazały to badania 75 osób obojga płci, które przeprowadzili dr Andrew Galperin i dr Martie Haselton, psychologowie ewolucyjni University of California. Brzydsza płeć nie przypadkiem pierwsza pada ofiarą miłości. To sprawka matki ewolucji, która nawet w tak delikatnej materii maczała palce. Bo skoro kobiety i mężczyźni mają inne strategie dobierania sobie partnera, to powinny między nimi istnieć także różnice w zakochiwaniu się. Co prawda i panie, i panowie cenią sobie oddanie oraz wierność drugiej strony, ale to mężczyźni szukają częściej okazji do zdrady.

 Dr Galperin i dr Haselton sprawdzali, czy wysoka ocena atrakcyjności fizycznej i silny pociąg fizyczny przekładają się na kochliwość. Okazało się, że mężczyźni, którzy najwyżej cenili fizyczne atrybuty kobiecości, mieli na koncie więcej miłości od pierwszego wejrzenia. Ci sami panowie także częściej zgłaszali większą liczbę nieodwzajemnionych uczuć. Naukowcy sami jednak przyznają, że możliwe jest jeszcze jedno wyjaśnienie ich wyników. Po prostu mężczyźni częściej niż kobiety biorą fizyczne pożądanie za romantyczną miłość. Dlaczego podatność na uroki ciała tak ułatwia zakochiwanie się? No cóż, zewnętrzne atuty widać już na pierwszy rzut oka, stąd zainteresowani najbardziej wyglądem ciała szybko odnajdują obiekty westchnień. Z badań wynika jeszcze jedna reguła prawdziwa tylko dla mężczyzn. Im bardziej mężczyzna cenił fizyczną atrakcyjność i im lepiej w jego ocenie wypadała kobieta, tym szybciej zakochiwał się w porównaniu z rozwojem uczuć partnerki.

Ewa Nieckuła

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności