Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

H jak Humor

HUMOR – czyli właściwie poczucie humoru – okazuje się, że cechę tę bardzo sobie cenimy.

Wymieniana jest bardzo wysoko w rankingach pożądanych cech, których poszukujemy u partnera. Dlaczego? Kojarzymy humor z inteligencją, dystansem, wyczuciem proporcji.  Johan Wolfgang Goethe stwierdził, że - Charakter człowieka najlepiej określa się przez to co uznaje on za śmieszne. Choć zapewne miał na myśli określenie poziomu wrażliwości bo śmiech może być też okrutny ale pomijając skrajności  Faktem jest, że śmieszą nas przeróżne rzeczy – jednego bawi Flip i Fap innego Woody Allen a jeszcze innego bawiące się koty.

Humor nie ma jednoznacznej definicji bo  Bez względu na to, jak bardzo w życiu codziennym wydaje się zwyczajny i pospolity, jako pojęcie teoretyczne jest o wiele bardziej skomplikowany i nieokreślony. I choć nie powstrzymało to badaczy różnych dyscyplin, takich jak psychologia, socjologia lingwistyka, przed badaniem istoty humoru - Problem polegał jednak na tym, że niektórzy badacze zwątpili, czy sformułowanie uniwersalnej definicji humoru jest w ogóle możliwe.

Według Leszka Kołakowskiego - Czym innym jest zdolność do śmiechu, czym innym poczucie humoru. Zdolność do śmiechu jest powszechną i wyróżniającą cechą człowieka [...]. Poczucie humoru natomiast jest rzadkie, zakłada bowiem umiejętność osiągnięcia przez człowieka dystansu względem samego siebie, dystansu ironicznego. 

Potwierdza to Molier maesto komedii -  Jeśli potrafisz śmiać się  z siebie  to najlepszy dowód, że masz poczucie humoru.

Wygląda więc na to, że prawdziwe poczucie humoru to prawdziwy diament wśród zwykłych szkiełek.

Według Oskara Wilde - Gdyby ludzie jaskiniowi umieli się śmiać historia świata potoczyłaby się całkiem inaczej. 

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności