Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

F jak Fanatyzm

FANATYZM z łacińskiego fanaticus - zagorzały, szalony – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.

Oto fragment wywiadu z księdzem Adam Bonieckim - Wiem, że na pewno fanatyzm jest. Nie wiem, jak go zmierzyć, ale kiedy się pojawia, człowiekowi opadają ręce. To stan, w którym nie można przemówić ani do rozumu, ani do uczuć. To zaślepienie, które wyłącza myślenie.

Laipdarnie określa to Winston Churchil - Fanatyk to ktoś, kto nie może zmienić zdania i nie może zmienić tematu.

Fryderyk Nitzsche uważał, że fanatyzm jest dla tych, którzy nie mają odwagi spojrzeć w oczy prawdzie – według niego „Fanatyzm jest jedyną siłą woli, którą mogą osiągnąć także słabi i niepewni”.

Robertson Davies kanadyjski dziennikarz myśli podobnie. Według niego - „Fanatyzm jest rekompensatą wątpliwości”

Jednakże w odniesieniu do różnych sytuacji  np. kiedy mianem fanatycznych określamy kibiców sportowych lub gorących zwolenników jakiegoś rodzaju twórczości określenie "fanatyk" może przybrać mniej pejoratywny lub nawet pozytywny wydźwięk. Używa się wtedy skrótu czyli nazwy "fan”. Oznacza on zagorzałość, oddanie jakiejś idei, gotowość silnego zaangażowania się.  Fankluby tworzą miłośnicy kogoś lub czegoś a to pojęcie kojarzy się z pozytywnymi emocjami.

Życzę więc miłej niedzieli wszystkim fanom Radia Zet i Alfabetu Emocji…

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności