Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

C jak Cierpienie

CIERPIENIE - to negatywny stan psychiczny i emocjonalny bądź fizyczny. Cierpienie psychiczne wiąże się z doświadczaniem negatywnych emocji takich jak lęk, poczucie krzywdy, smutek, czy żal.

I choć wolimy cierpienia nie doświadczać znalazło ono ważne miejsce w świecie ludzkich emocji i intelektualnych rozważań. Swój stosunek do cierpienia i jego rolę  w naszym życiu próbowało definiować wiele wybitnych umysłów.

Niektórzy uważają, że cierpienie to pryzmat, bez którego nie można zobaczyć tego co w ludzkiej egzystencji ważne i prawdziwe:

Ksiądz Jan Twardowski - Każde głębsze uczucie prowadzi do cierpienia. Miłość bez cierpienia nie jest miłością.

Antoine de Saint-Exupery - To co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości.

Fiodor Dostojewski - Bez cierpienia nie zrozumie się szczęścia.

Są tacy którzy uważają je za coś oczywistego na przykład George Orwell – Większość ludzi uzyskuje w życiu sporą porcję radości ale w sumie życie jest cierpieniem i tylko bardzo młodzi albo bardzo niemądrzy uważają, że jest inaczej.

Inni uważają je za bohaterstwo tak jak Napoleon Bonaparte - Cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć.

A jeszcze inni patrzą na nie z dystansem - Człowiek – to  jedyne zwierzę, które potrafi cierpieć przez to, czego nie ma - Emil Cioran

Gdzie jest prawda – może w stwierdzeniu poetki Reginy Kantarskiej-Koper  „Cierpienie jednych uszlachetnia, innych znieczula”.

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności