Zmień wygląd strony.Zmień wygląd strony.
użytkownik: hasło:
rejestracjazapomiałem hasła

 

 

A jak Autentyczność

to co prawdziwe, pozbawione sztuczności i fałszu. Ktoś mógłby zarzucić mi, że autentyczność nie jest w emocją sensie dosłownym lecz warto chyba o niej wspomnieć bo jej definicja zawiera w sobie naturalność, prawdziwość, szczerość – cechy w naszym świecie deficytowe. Chyba od zawsze, bo już 400 lat przed naszą erą Diogenes stwierdził, że "Najpiękniejsza w człowieku jest szczerość" .No i zgodzicie się chyba ze mną, że szczęśliwym można być tylko będąc  autentycznym,  postępując  w zgodzie ze sobą,  przeżywając każdą chwilę "tu i teraz".

Cenimy autentyczność, w towarzystwie osoby szczerej i naturalnej budzą się dobre emocje. Wydaje się, że ten rodzaj prawdy - to coś nie do podrobienia – jak powiedział Georges Braque  - "Prawda istnieje. Kłamstwa się wymyśla". Dlaczego więc wszechobecna kultura masowa podsuwa nam pod nos plastikowe wytwory tabloidów, epatuje nas sztucznością i nieprawdą?

Aforysta - Wiesław Brudziński – odpowiada "Coraz więcej prawd udaje kłamstwa aby przyciągnąć słuchaczy..."

Pytanie więc brzmi - czy w czasach fotoshopa autentyczność ma jeszcze szansę? Tak pod warunkiem, że zastosujemy się do rady Williama Saroyana. Oto ona: "Staraj się żyć na całego,  kiedy się śmiejesz rycz ze śmiechu,  kiedy się złościsz bądź wściekły jak diabli. Staraj się żyć, bo kiedyś umrzesz"...

aktualności

Zastanów sie i kliknij
w odpowiednie słowo

This will be shown to users with no Flash or Javascript.

 

 

   

 

   

Wszystkie prawa zastrzeżone dla TwojDobryCoach.pl 2010 - 2013 :: regulamin :: polityka prywatności